Sohbet Odalari Almanya Sohbet Avrupa Sohbet

mirc

soma da son durum soma madem ocağı

timthumb

Taksim’de bir grup Soma’daki ölümleri protesto ediyor
140520141853010540462
SOMA.’daki 245 madencinin ölümünü protesto etmek için Taksim’e çıkan gruplara polis tünel çıkışanda TOMA’larla sert müdahale etti.

Soma’da maden ocağında meydana gelen faciayı protesto etmek için bazı sendikalar ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının Beyoğlu Tünel Meydanı’na çağrısı üzerine Taksim çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Taksim’de toplanan kalabalık Galatasaray Meydanı’nda yürüyüşe başladı. Polisin TOMA’larla önlem aldığı Taksim’de esnaf kepenk kapattı.

Cenazelere projeksiyonla teşhis

Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydana gelen maden faciasında yakınlarını kaybedenler, cenazelerine ulaşmak için soğuk hava deposu önünde uzun süre bekledi.

Şehit madencileri yakınları projeksiyon cihazı ve bilgisayardaki fotoğraflarından teşhis etti.

Soma’daki faciada yaşamını yitiren madencilerin otopsi ve teşhis işlemleri saatler sürdü. Ailelerin ilk aşamada teşhis edemediği tüm cenazeler Kırkağaç İlçesi’nde kurulu soğuk hava deposuna götürüldü. Burada cenazelerin çekilen fotoğrafları, numaralandırılarak dijital ortamda bilgisayara yüklendi. Maden ocağından çıkan cenazeleri yüzlerinden tanıyamayan aileler, Kırkağaç’a gelerek soğuk hava depolarındaki fotoğraflardan yakınlarını teşhis etmeye çalıştı. Fotoğraflar,

bilgisayarların yanı sıra projeksiyon cihazıyla perdeye yansıtılarak da izletildi. Yakınını tespit edemeyen ailelerin bazıları, projeksiyon cihazı ve bilgisayar kullanan görevlilerden tekrar tekrar göstermelerini istedi.

Soma Kömür İşletmeleri’nden ilk resmi açıklama

Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’ye ait Soma Eynez mevkiinde bulunan kömür madeninde meydana gelen faciayla ilgili olarak şirketten açıklama yapıldı.

Yazılı açıklamada, dün saat 15.00 sıralarında yaşanan elim yangınla ilgili kurtarma ekiplerinin yaptığı çalışmaların devam ettiği belirtilerek, madende kalan çalışanların tahliyesi ve kurtarılması için ilk andan itibaren şirketin yanı sıra Başbakanlık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere devletin tüm kurumları; Türk Kızılayı, AFAD, TTK ve TKİ’nin yangınla ilgili bütün birimlerini harekete geçirdiği vurgulandı.

“450’YE YAKIN ÇALIŞAN KURTARILDI”

Kategori: Guncel

Benzer Konular

Son dakika Haberi Van’da Deprem

Son dakika Haberi Van’da Deprem

Van’da 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Van’da, merkez üssü Akçift köyünde 4.6 büyüklüğünde deprem oldugunu...

Babasının kaleminden Münevver Karabulut

Babasının kaleminden Münevver Karabulut

Başı kesilerek öldürülen 17 yaşındaki Münevver Karabulut’un babasının kendi hayatını ve kızının ölümünün ardından yaşadıklarını...

Sultangazi’de ortalık savaş alanına döndü!

Sultangazi’de ortalık savaş alanına döndü!

Habibler Mahallesi A 1 Caddesi’nde daha önceden aralarında husumet bulunan iki grup arasında saat 15:30...

AZERBAYCAN TÜRKLERİ

AZERBAYCAN TÜRKLERİ

Azeriler[21][22] ya da Azerbaycanlılar[22], Azerbaycan Türkleri[23][24][25] ya da Azeri Türkleri olarak da bilinirler[dn 1], çoğunlukla...

avrupa sohbet siteleri

avrupa sohbet siteleri

avrupa sohbet siteleri siteleri yeni bir ilk imza atti sohbet sitelerimiz türkiyenin en iyi sohbet odalarindan...

Sohbet Siteleri Sohbet Odalari

Yukarı